
Megnyílt a Szent György Napok értékekben és színekben leggazdagabb rendezvénye, a kézműves és népművészeti vásár, ahol 30 szakma képviselteti magát.
A hivatalos megnyitón Czimbalmos Kozma Csaba városgondnok tömören, lényegretörően fogalmazott. „Nem hosszú beszédre, hanem jó időre, vastag pénztárcára, mosolygós gyerekekre, vigasságra és vásárlókra van szükség. Ezzel megnyitottnak tekintem a 23. Szent György Napok kézműves és népművészeti vásárát valamint a borudvart”- mondta. Kalamár György, a Kovászna Megyei Népművészeti és Kézműves Egyesület alelnöke emlékeztetett, hogy a városünnep egyik fénypontja a népművészeti és kézműves vásár, ahol megmutathassuk értékeinket. Veress Ferenc, a Kovászna Megyei Népművészeti és Kézműves Egyesület elnöke is köszöntötte a jelenlévőket és jó vásárt kívánt. Elmondta, hogy a vásárra 260-an jelentkeztek, az elküldött bemutatkozó fénykép és jelentkezési lap alapján 200-at hívtak meg, olyanokat, akik maguk készítik a termékeiket, a viszonteladóknak itt nincs helye. Harminc szakma művelői vannak jelen Sepsiszentgyörgyön. Erdély majdnem mindenik tájegysége képviselteti magát, de moldvai, alföldi kézművesek is elhozták termékeiket. A hazaiak mellett magyarországi, szlovákiai, és kárpátaljai vendégek is érkeztek. Nem hiányoznak a fafaragók, a bútorfestők, a kerámiások, a bőrdíszművesek és a mézeskalácsosok sem. Megcsodálhatják a horgolt-, hímzett- és nemez terítőket, a makramé kézimunkákat, fonott kosarakat, szalmakalapokat, szőtteseket, faragott gyertyákat.
A marosvásárhelyi üvegformáló mesterségbemutatót is tart, kissé odébb a vállalkozó kedvű lányok-asszonyok a szövőszék mellé ülve próbálhatják ki kézügyességüket. „A vásár évről évre nő, míg 23 évvel ezelőtt alig két- három kézműves és népművész kínálta termékeit, most már 200-an jöttek el, s ha az utca tovább tartan, az árusok is többen lennének”, mondta Veress. Idén is lehet tombolát vásárolni, 50 darab, egyenként 30-150 lej értékű kézműves terméket tartalmazó ajándékcsomagot sorsolnak ki.
Oldal megjelenítése: 1162